nadpis
zatisi
Novinky

Smutná zpráva

5.11.2018

S lítostí oznamujeme, že dne 31. 10. 2018 zemřel ve věku 82 let náš dlouholetý člen a jeden ze zakladatelů pardubické brigády Jaroslav Strouhal. Jarda vycvičil několik záchranných psů, jeho láskou bylo plemeno kníračů. Kromě řady složených zkoušek byl čestný člen SZBK ČR, držitel 1. výkonnostní třídy a mnoho let působil jako národní rozhodčí SZBK.

Čest jeho památce.

Pátrací akce na Náchodsku

17.9.2018

Na stránku Zásahy byla přidána informace o pátrací akci na Náchodsku.

Pátrací akce na Teplicku

1.8.2018

Na stránku Zásahy byla přidána informace o pátrací akci na Teplicku.

Úspěšná pátrací akce

10.7.2018

Ve dnech 9. - 10.7. se naši psovodi zúčastnili pátrací akce po pohřešované ženě na Rychnovsku. Pátrání bylo nakonec úspěšné a paní byla nalezena v pořádku v dopoledních hodinách.

Mezinárodní meeting záchranných psů 2018

21.5.2018

A aby těch úspěchů nebylo málo, tak 18. - 20.5.2018 se konal mezinárodní meeting záchranných psů pořádaný KZJ ČR. Soutěžilo se ve tříčlenném družstvu psovodů se psy se zaměřením na praktickou práci záchranných psů.

Martina Foldynová zaskočila za Katku Šponarovou ve družstvu CHJ Příbram a společně vybojovali 1. místo!!! Gratulujeme a jen tak dál!

Plošné atesty MV

20.5.2018

Lucka Čiperová s Roxy obhájily plošné atesty MV!!! Moc gratulujeme. Tímto má naše brigáda již 3 atestované psovody.

Plošné atesty MV

3.5.2018

Dne 3.5. se konaly plošné atesty MV, které splnila Klára Hlubocká se Samem. Moc gratulujeme!!!

Search and Rescue 2017

Termín: 11. - 13. 8. 2017vítězný tým

Místo: Jince

Pořadatel: Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram

 

O víkendu 11.8.-13.8.2017 jsme se s Ivou zúčastnili záchranářského závodu Search and Rescue 2017 v Jincích.

Celý závod probíhal od pátku 18h do 13h druhého dne, s tím, že jsme nikdy neznali čas ani místo, kam budeme povoláni k zásahu a tak jsme museli být celou dobu ve střehu a připraveni vyrazit. Proto to bylo těžké zejména pro naše psí hrdiny, kteří vlastně jeli non-stop a neustálé přesuny všemi možnými dopravními prostředky je museli dost vyčerpávat. Někdy si nelehli ani na čtvrt hodiny a už jsme jeli k dalšímu zásahu. Svezli jsme se na vozíku za čtyřkolkou drsným terénem po lese přes kořeny cestou necestou, V3Skou, džípem, nebo byly přesuny pěšky.

Zásahů bylo celkem 7 a nejdelší odpočinek byl 2h asi od 6-8h ráno. 4 zásahy byly přes noc a 3 ve dne. Prohledávali jsme dvakrát rozsáhlé budovy i s přilehlým areálem, kde se Iva musela slanit do zadýmeného suterénu jedné budovy, zatímco já jsem ošetřovala zraněného kotelníka, prohledávali jsme dva terény, s tím že u jednoho jsme museli spolupracovat s dalšími dvěma týmy, u druhého byl i traverz přes řeku. Zachraňovali jsme cyklistku s otevřenou zlomeninou, kterou srazil traktor a poté dohledávali i zraněného traktoristu, který odešel pryč.Záchranná akce se konala i na rybníce, kde byla uvízlá pramice s epileptikem s dohledáním přítelkyně v rákosí, která odešla na toaletu a už se nevrátila.

Organizace byla opět úžasná jako na předchozích dvou Search patrolech. Ukázalo se, že věk 10 let není pro Matěje ani Roxy vůbec žádná  překážka ba naopak. Byli to zkrátka mazáci, které už nic nerozhází a ukázali nám jak svou fyzickou tak i psychickou odolnost.Roxy mě překvapila, jak bravurně dokázala prohledávat sutinu a budovy i když jsme to nikdy netrénovali, ignorovala hasiče, kteří se pohybovali všude kolem, systematicky čuchala do každé díry. Zkrátka nikdy nás nepřestanou překvapovat. Děkuji také Ivě za její nasazení a že to se mnou vydržela:-) Jsme rádi, že jsme mohli obhájit čest naší brigády a potvrdit, že náš výcvik vedeme správným směrem. 

text: Lucie Čiperová

odkaz na článek v příbramském deníku a fotogalerii

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje